ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Drodzy Parafianie i Goście, Bracia i Siostry,

W tym szczególnym okresie, który nas czeka, życzę Wam, abyście  w czasie tej Wielkanocy spotkali Zmartwychwstałego Jezusa i odkryli, że Jego grób jest naprawdę pusty. Niech nadzieja płynąca ze zwycięstwa Chrystusa pokona wszelką niepewność, lęk i bezradność, która próbowała zagościć w minionych tygodniach w naszych sercach. Przyjmijcie i uwierzcie na nowo w to, że z Chrystusem każdy krzyż kończy się zmartwychwstaniem.
Pomimo panującej epidemii i takiej, a nie innej sytuacji, życzę naprawdę radosnych, błogosławionych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Pan przypomina każdemu z nas, że po każdej ciemnej       i naznaczonej wieloma trudnościami i cierpieniami nocy przychodzi poranek Wielkanocny, przychodzi dzień, który przynosi każdemu z nas nowe życie.

Żyj tak, abyś kiedy umrzesz, nie umarł. (św. Augustyn)

Przy okazji gorąco zachęcam w zaistniałej sytuacji i takich, a nie innych warunkach do korzystania z szeroko pojętych mediów (radio, telewizja  i internet) aby w tym szczególnym czasie łączyć się za ich pośrednictwem we wspólnej modlitwie w naszych domach i rodzinach. Poprzez transmisje w mediach módlmy się wspólnie o ustanie panującej epidemii i przeżywajmy w naszych domach i rodzinach te dni męki, śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Wszystko po to abyśmy po tych wydarzeniach mogli jak najszybciej, znowu z wielką radością w sercu zgromadzić się wspólnie, parafialnie w naszych kościołach, przy ołtarzu Jezusa Chrystusa. Niech Zmartwychwstały Pan nam obficie błogosławi!

Ksiądz proboszcz